Kennispartnerbericht van TheTransitionCompany

Energieniveau na blauwtong weer op 1

Sinds blauwtong merken melkveehouders dat de opstart van de lactatie lastiger verloopt dan normaal. Het immuunsysteem gebruikt bij een virusinfectie extra glucose ten koste van melkproductie en eicelkwaliteit en hierdoor komt de opstart onder druk te staan. De koeien hebben meer energie nodig dan het standaard (opstart)rantsoen hen geeft. Pieter Peters, melkveehouder in Oirschot en specialist bij TheTransitionCompany legt de waarde van extra glucose uit.

Het toevoegen van bestendig glucose aan het rantsoen, geeft op een heel veilige manier veel extra energie aan koeien wanneer ze dit nodig hebben, bijvoorbeeld in het geval van blauwtong of in de opstartperiode. Het product GluNergy is een pensbestendige glucose welke maar liefst met 95% op darmniveau vrijkomt. Dit betekent directe energie welke rechtstreeks beschikbaar is voor de organen en niet eerst omgezet hoeft te worden. Doordat de organen meer energie krijgen, verloopt de vruchtbaarheid uiteindelijk ook beter.

Wat doet GluNergy?

Specialist Pieter Peters: “Door de unieke coating van GluNergy komt de glucose juist op darmniveau beschikbaar, in tegenstelling tot andere producten. De glucose komt vervolgens in o.a. de uier beschikbaar. Hierdoor heeft de nieuwmelkte koe meer energie voor het produceren van melk en dit resulteert in een hogere productie gedurende de gehele lactatieperiode. Verder is bekend dat glucose sterk gerelateerd is met eicelkwaliteit. Meer glucose geeft dus grotere kans op dracht.”

Energiebehoefte versus energieopname

Onderstaand figuur geeft het verschil aan tussen de energiebehoefte van nieuwmelkte koeien en de daadwerkelijke energieopname. Door de toevoeging van GluNergy merkt de melkveehouder dat het energieverschil aanzienlijk kleiner wordt.

Positieve gevolgen van het toevoegen van glucogene energie

Bekijk de video: Vruchtbaarheid in de opstartfase

Toepassing

Het product is in granulaatvorm en laat zich net zo gemakkelijk in de voermengwagen doseren als mineralenmengsels. Voor toepassing in een melkrobot of voerstation is een dosator mogelijk. Informeer vrijblijvend bij de specialisten van TheTransitionCompany in Steenwijk, telnr. 0521 513 042.

The Transition Company
Over TheTransitionCompany
Met een voorsprong de lactatie in, meer energie voor verse koeien en het verhogen van waarde van ruwvoer. Dit is waar wij ons dagelijks mee bezighouden.

Elite Nieuwsbrief

Nieuwsbrief Wil je ook de wekelijkse nieuwsbrief ontvangen en op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op het gebied van melkvee?